Jak wywieźć odpady do PSZOK? O kontenerowym wywozie odpadów

Sprzątanie piwnicy bądź strychu, budowa lub przebudowa domu, prace w ogrodzie, remont mieszkania – co łączy te, z pozoru w ogóle niezwiązane ze sobą czynności? W ich przypadku wytwarzane są pokaźne ilości odpadów, które nie powinny znaleźć się wśród odpadów komunalnych. Zniszczone meble i sprzęty domowe, gruz budowlany oraz odpady zielone i ziemia muszą być dostarczone do PSZOK-u, czyli Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych. Co jednak zrobić, jeżeli nie jesteśmy w stanie przewieźć ich na własną rękę? W takich wypadkach najodpowiedniej zrobimy zamawiając kontenerowy wywóz odpadów.

Kontenerowy wywóz odpadów – jak to działa?

Wywóz odpadów w specjalnych kontenerach to usługa pozwalająca pominąć wywożenie odpadów do PSZOK-u. Zajmujące się nim przedsiębiorstwo usługowe użycza klientowi kontener o objętości dopasowanej do prowadzonych prac i ilości generowanych odpadów. Klient może przez czas wskazany w umowie napełnić go śmieciami nie martwiąc się o to, iż poniesie następstwa przewidziane za ich nieprawidłowe przechowywanie. W określonym w umowie terminie firma odbiera od niego kontener na śmieci wraz z odpadami. To na niej spoczywa w tym momencie obowiązek zadbania o utylizację śmieci zgodnie z prawem, co czyni to rozwiązanie bezproblemowym i wygodnym.

Komu polecamy wywóz śmieci?

Wywóz odpadów zamawiają różni klienci. Z ewidentnych powodów usługi tego typu największym popytem cieszą się wśród klientów indywidualnych, którzy w wielu przypadkach nie są w stanie zorganizować transportu odpadów do PSZOK-u. Ze względu na wygodę, kontenerowy wywóz odpadów jest również chętnie wybierany przez inne firmy. Wykorzystują je m.in. przedsiębiorstwa budowlane, ogrodnicze czy remontowe. W sezonie zimowym to również najlepsza metoda na przechowywanie i pozbycie się śniegu usuniętego z parkingów, boisk, trawników czy dróg wewnętrznych.