Masz nieszczelne okna? Skorzystaj z usług specjalistów

Chcesz dowiedzieć się, komu zlecić uszczelnianie okien? Nie zwlekaj! Koniecznie sprawdź http://tinyurl.com/y46u7cu8.

Stan techniczny okien w ogromnym stopniu rzutuje na komfort domowników. Okna ochraniają dom przed wilgocią i mrozem, a także izolują go od ulicznego zgiełku. Źle wyregulowane lub uszkodzone okna nie gwarantują należytych warunków, co nie tylko negatywnie oddziałuje na zdrowie i samopoczucie mieszkańców, ale też, z uwagi na spore straty cieplne, na wysokość opłat za ogrzewanie. To najlepsze argumenty ku temu, żeby zatroszczyć się o stolarkę otworową i zauważyć nieszczelne okna. Podpowiadamy, jak działać w takiej sytuacji.

Nieszczelne okna – co należy wiedzieć?

Według specjalistów, kontrolę stanu technicznego okien powinno się wykonać co najmniej raz na rok. Nie warto tego zaniedbywać, bo po tym czasie ewentualne mankamenty mogą stać się na tyle poważne, że nie wyeliminuje ich zwykła regulacja. Nieszczelne okna plastikowe lub drewniane można rozpoznać po oporze przy zamykaniu i otwieraniu. Im więcej siły trzeba włożyć w naciśnięcie klamki, tym większe prawdopodobnie są rozszczelnienia i, tym samym, ubytki ciepła.

Jak przeprowadzić uszczelnianie okien drewnianych?

Uszczelnianie okien drewnianych, ale też tych wykonanych z innych surowców, polega głównie na ich wyregulowaniu (najczęściej służy do tego umiejscowiona na wewnętrznym boku ramy śruba) oraz założeniu nowych uszczelek, które w wyniku styczności z niskimi i wysokimi temperaturami, wiatrem, jak również wilgocią mogą już w kilka miesięcy stracić swoje właściwości. Uszczelnianie okien wymaga wprawy i fachowych umiejętności. Nie dysponując nimi, nie powinniśmy zabierać się za to na własną rękę. Lepiej uczynimy zostawiając to doświadczonej firmie zajmującej się uszczelnianiem okien PCV i drewnianych – tym bardziej, że takie przedsiębiorstwa funkcjonują już nie tylko w Warszawie oraz innych dużych miastach, ale również i w mniejszych miejscowościach.

METEO Serwis Okien Warszawa

Mob.: 504-589-653
E-mail: [email protected]