Osiągnij wszystkie zamierzone cele – o profesjonalnym coachingu

Szukasz pełnej oferty sesji coachingowych? Świetnie trafiłeś! Wejdź na janklusak.pl/oferta/coaching/.

Kompletne użycie swojego potencjału może nie być proste. Czasem zwyczajnie brak nam motywacji, innym razem przyczyną kłopotów są przeszkody psychologiczne. Niezależnie od powodu, tego rodzaju przeciwności bywają bardzo uciążliwe i w wielu przypadkach uniemożliwiają rozwój zawodowy czy osobisty. Co najgorsze, zwalczenie ich bez pomocy osób trzecich jest niezmiernie trudne, a często wręcz niemożliwe. Dlatego warto skorzystać z doświadczenia ekspertów. Tym bardziej, że metody, z których stosują współcześnie coache, w wielu kazusach okazują się nader efektywnym narzędziem w przezwyciężaniu ograniczeń stojących na ścieżce do realizacji zamierzonych celów.

Coaching. Jakie kwestie porusza coach?

Praca z coachem rozpoczyna się od wzajemnego poznania się obu stron. By osiągnąć zamierzone efekty, na wstępie najważniejsze jest niewątpliwie uformowanie obopólnego zaufania i swoistego typu zrozumienia. Podczas początkowych sesji – które mogą odbywać się za pomocą rozpowszechnionych komunikatorów lub przez telefon – coach pozna też umiejętności, cele i cechy charakteru swojego klienta, a także uzgodni z nim program działania. W trakcie współpracy z reguły odbywa się parę sesji coachingowych, które trwają około 1,5 godziny. Zamykające spotkanie to natomiast sposobność do podsumowania działań oraz sprawdzenia, jak klient poradzi sobie z konkretnymi przeszkodami samodzielnie. To, które zagadnienia będą omawiane w ciągu sesji coachingowych zależy od zamierzeń osoby szukającej pomocy – może to być wzrost jego skuteczności lub podwyższenie szeroko rozumianego zadowolenia z życia.

Czy warto skorzystać z profesjonalnego coachingu?

Na coaching można zdecydować się w rozlicznych sytuacjach. Jednym z najpoważniejszych bodźców przemawiających za zwróceniem się o pomoc coacha, jest chęć całkowitego wykorzystania swojego potencjału celem rozwinięcia kwalifikacji personalnych bądź zawodowych. Coach psycholog potrafi też realnie pomóc nam w podniesieniu komfortu życia, m.in. ucząc, jak minimalizować obawy lub zwiększając stopień zadowolenia.

Jan Kłusak - doradca HR, coach biznesu, psycholog

Mob.: +48 500 456 374
E-mail: [email protected]