Regulacja okien. Z jakiego powodu należy ją wykonać?

W tym miejscu sprawdzisz, kto oferuje regulację okien Warszawa.

Regulacja okuć okiennych, potocznie nazywana regulacją okien, to usługa, jaka ma być realizowana zawsze, kiedy pojawiają się kłopoty z zamykaniem okna, a także przed sezonem letnim i zimowym – aby poprawnie ustawić docisk skrzydła do ramy. Dowiedz się, z jakiego powodu jest to istotne!

Po co przeprowadza się regulację okien?

Regulacja okien nie jedynie pozwala ustawić optymalną szczelność okna, lecz również zapobiega zdeformowaniom oraz defektom ramy.
Wyróżnia się dwa rodzaje regulacji okien (a wnikliwie mówiąc: regulacji okuć okiennych). Pierwszy typ to regulacja siły docisku skrzydła do ramy – to tak zwana regulacja zima/lato, jaka oddziałuje na szczelność okna, a więc na wentylację mieszkania. Przed sezonem zimowym okna ustawia się w trybie zimowym, innymi słowy wzmagając docisk skrzydła do ramy okiennej, by przepuszczało jak najmniej powietrza. Z kolei przed sezonem letnim docisk skrzydła do ramy okiennej należałoby obniżyć, żeby okno przepuszczało więcej powietrza.
Drugi rodzaj to regulacja pozycji skrzydła. Nieprawidłowa pozycja skrzydła sprawia trudności z zamykaniem okna lub też działaniem klamki, a regulacja pozycji skrzydła pozwala je wyeliminować.

Jak w szeregu przypadków powinna być wykonywana regulacja okien?

Jak łatwo się domyślić na podstawie podanych wyżej informacji, regulację okien winno wykonywać się dwa razy w roku – przed sezonem letnim i zimowym.
Jeśli jednak pojawiają się kłopoty z zamykaniem okna lub klamka stawia opór, należałoby na dodatek wezwać ekspertów od regulacji okien, którzy polepszą pozycję skrzydła okna.

METEO Serwis Okien Warszawa

Mob.: 504-589-653
E-mail: [email protected]