Wynajem prywatnego detektywa

Kim jest prywatny detektyw? Już od XIX wieku rozwijał się ten fach, a stosowanie niezwykłych i fascynujących zasad dedukcji znalazło swoje odzwierciedlenie w literaturze czego przykładem jest na przykład bohater literacki Sherlock Holmes. Fraza “detektyw” pochodzi z łaciny i oznacza „odkrywać”, „wykrywać”, „wyjawić”.
Działalność detektywa opiera się na prowadzeniu śledztwa, podczas którego korzysta z racjonalnego myślenia i rozmaitych niejawnych metod dochodzenia. Taka forma dedukcji ma na celu zidentyfikowanie właściwych konkluzji w oparciu o dowody, rzetelne informacje i przesłanki. Prywatny detektyw prowadząc śledztwa zlecone przez klienta jest zobowiązany do posiadania licencji, gdyż jego zeznania mogą być znaczące w sprawach sądowych czy czynnościach sprawdzających policji.

Zakres czynności detektywa

Coraz częściej korzystamy z usług prywatnych detektywów. W dzisiejszych czasach biura detektywistyczne prowadzone są w sposób odpowiedzialny i profesjonalny, gdzie każda charakterystyczna przesłanka czy wiadomość od klienta jest ważna. Przede wszystkim wachlarz takiej działalności to zbieranie wrażliwych, tajnych wiadomości często dotyczących postępowań karnych i cywilnych, szukanie mienia, osób zaginionych lub ukrywających się, dokonywanie analizy wiarygodności świadków i dokumentów, zdolności płatniczych i ubezpieczeniowych. Wysokie zapotrzebowanie na detektywów wynika z tego, że coraz częściej jesteśmy oszukiwani, a jako strona poszkodowana ciężko jest poprzeć dowodami nasze racje i motywy. By chronić własne interesy wiele oszustw jest maskowanych, a zeznania osób postronnych i świadków są przeinaczone. Jedynie dobry detektyw potrafi ustalić jednolitą wersję i dojść do prawdy.