Wywóz i utylizacja starych mebli

Wywóz starych mebli Kraków - usługa dla Ciebie.

Większość z nas na pewno dobrze zdaje sobie sprawę z problemu, jakie sprawiają przedmiotów, których w tej chwili już nie wykorzystujemy, a których z rozmaitych względów nie chcemy się pozbyć. Na ogół chowamy je do komórki lokatorskiej, na strych albo do piwnicy, by nie zajmowały powierzchni mieszkaniu. Rzecz jednakże w tym, że po wielu latach również te pomieszczenia robią się na tyle zapchane, iż codzienne ich użytkowanie okazuje się utrudnione. Dopiero to skłania większość z nas do dokonania dogłębnych porządków, będących przesłanką do tego, aby pozbyć się zebranych rzeczy. Takie duże sprzątanie nierzadko urządzamy też, kiedy dziedziczymy po kimś mieszkanie albo kupujemy zaniedbaną nieruchomość. Trzeba zatem mieć pojęcie, co zrobić ze zebranymi przedmiotami i jak bez problemu przeprowadzić wywóz starych mebli z poddasza, mieszkania i piwnicy.

Wywóz starych mebli – jak się ich pozbyć?

Odpady takie jak połamane panele podłogowe lub ścienne, połamane meble, fragmenty ram okien czy sprzęt RTV i AGD nie powinny trafić do zbiornika przeznaczonego na śmieci komunalne. Chcąc się od nich uwolnić, do wyboru mamy trzy rozwiązania. Pierwsze to odwiezienie ich na własną rękę do PSZOKU, czyli Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych – wymaga to jednak dysponowania odpowiednio dużym samochodem. Następne to skorzystanie z okresowej zbiórki takich odpadów. Te przeprowadzane są na ogół w miesięcznych odstępach – do czasu najbliższej zbiórki musimy więc znaleźć miejsce na przetrzymanie śmieci o znacznej objętości. Najbardziej optymalne jest ostatnie rozwiązanie – zamówienie kontenera na odpady, który po wypełnieniu odbierze dostarczająca go firma. Zadba ona również o zgodną z prawem utylizację jego zawartości. Przedsiębiorstwa wynajmujące kontenery nierzadko oferują także fachowe wsparcie przy opróżnianiu poddasza, piwnicy względnie całego domu.

Utylizacja starych mebli – powtórne zastosowanie materiału

Jeśli stare meble będą przetransportowane do PSZOK-u lub podmiotu trudniącego się utylizacją na co dzień, nie skończą spalone ani porzucone na składowisku. Po zdemontowaniu ich na części składowe i posortowaniu komponentów według tworzywa, z którego są wytworzone, mogą zostać ponownie przetworzone, dzięki czemu przyczynią się do stworzenia kolejnych rzeczy. Utylizacja starych mebli, a przede wszystkim drewna, z którego w największej części się je wytwarza, sprowadza się najczęściej do ich przetworzenia w płyty wiórowe, które później mogą posłużyć do złożenia kolejnych garderób, krzeseł i półek.

Lokalizacja:
MAX-GRUZ
Krakowska 37
30-698 Lusina

Mob.: +48 501 322 008
E-mail: [email protected]