Zawirusowane strony na WordPress można uratować

Zleć usuwanie wirusów WordPress.

WordPress stał się w minionych latach tak szeroko rozpowszechnionym systemem zarządzania treścią, że ilość sklepów i witryn działających z jego wykorzystaniem liczy się już w milionach. Powszechność korzystania z tego CMS-a powoduje, iż strony oparte na WordPressie są częstym celem ataków hakerskich. W przypadku zainfekowania strony złośliwym oprogramowaniem, nieodzowne będzie czyszczenie zawirusowanego WordPressa.

Komu zlecić usuwanie infekcji z WordPressa?

Teksty na stronie zostały zmienione bez Twojej ingerencji? Ze strony rozsyłany jest spam? Na witrynie widnieją linki do obcych Ci adresów? A może logowanie jest zablokowane? To raptem kilka z możliwych symptomów alarmujących o zainfekowaniu witryny. W takim przypadku konieczne jest błyskawiczna reakcja, żeby zidentyfikować źródło infekcji i przywrócić witrynę internetową do należytego funkcjonowania. Naprawa zainfekowanego WordPressa przeważnie przekracza umiejętności ludzi, którzy na co dzień parają się wyłącznie tworzeniem stron i sklepów na tym CMS-ie, toteż czyszczenie WordPressa ze szkodliwego oprogramowania bądź po atakach hakerów należy powierzyć fachowcom od tego rodzaju zadań.

Jak przebiega czyszczenie zainfekowanego WordPressa?

Specjaliści podejmujący się usuwania infekcji ze stron zaprojektowanych w WordPressie w ramach swoich operacji naprawczych prowadzą szczegółowe sprawdzenie baz danych i plików strony. Badają pliki htaccess i wp-config, jak również kod wykorzystanych na stronie wtyczek i szablonów. W toku naprawy zainfekowanego WordPressa wdrażane są na stronie konieczne zabezpieczenia, zmniejszające niebezpieczeństwo dalszych infekcji. Jeśli długookresowe zawirusowanie było powodem dodania strony do spisu wykluczeń (przykładowo w oprogramowaniu antywirusowym), po usunięciu malware z CMS-a fachowcy mogą podjąć także konieczne kroki w celu skreślenia jej z tego typu rejestrów. Odwrócenie wszelkich następstw ataku hakerskiego nie jest gwarancją, iż analogiczna sytuacja nie powtórzy się za kilkanaście miesięcy, stąd kluczowe jest cykliczne uaktualnianie systemu zarządzania treścią i wykorzystywanych na stronie wtyczek.

"Solith Software" Krzysztof Dróżdż

Mob.: +48 609-708-890
E-mail: [email protected]