Badania psychologiczne operatorów

Badania operatorów Bielsko - usługi na miarę Twoich potrzeb.

Są niezbędne do tego, by sprawdzić, czy określona osoba jest wstanie pracować jako operator wózka oraz innego pojazdu. Mimo, że część badanych się ich boi, kiedy nie mamy problemów psychicznych, ich zaliczenie nie powinno sprawić nam znaczących problemów. Jak jednak wyglądają badania operatorów urządzeń? Jakich rzeczy należy się po nich spodziewać?

Jak przebiegają badania operatorów?

W pierwszej części badania kandydat wypełnia przygotowany przez specjalistę kwestionariusz. Musi w nim rozwiązać zadania związane z działaniem w rozmaitych, zwłaszcza problematycznych sytuacjach. Po sprawdzeniu ankiety kandydatastarającego się o uprawnienia, prowadzący będzie w stanie określić, czy odpowiednio reaguje na stres oraz ocenić jego sprawność intelektualną lub dojrzałość społeczną. Treść formularza jest zależna od tego, jaki zawód wybrał kandydat. Ta część badania operatorów zwykle wywołuje ogromny niepokój, jednak jej przejście rzadko jest problemem.

Psychotechniczne badania operatorów

Końcowa część badania operatorów odbywa się z wykorzystaniem specjalnie skonstruowanych przyrządów. Kolejne testy sprawdzają takie umiejętności jak refleks oraz podejmowanie decyzji w trudnych sytuacjach. Warto pamiętać, że niekiedy ten element badań może się nie odbyć. Tak będzie, kiedy ubiegający się o uprawnienia w rozmowie przyzna się do nie najlepszego samopoczucia lub badanie udowodni, iż przed odwiedzeniem poradni spożył alkohol. Zaplanowane działanie może być wtedy przełożone lub – gdy powodem jest spożycie alkoholu – również odwołane.

Lokalizacja:
Pracownia Psychologiczna PSYCHE
ul. Filomatów 10
43-316 Bielsko-Biała

Mob.: 608 315 680
E-mail: [email protected]