Nie wszystkie schorzenia jamy ustnej jesteśmy w stanie wyeliminować tradycyjnymi sposobami. Jeśli są one nieskuteczne, jedynym wyjściem jest zazwyczaj któraś z metod chirurgicznych. Para się tym chirurg stomatolog, do którego musimy udać się na przykład w przypadku dużych ubytków uzębienia, uszkodzonych kości, potrzeby wykonania implantów lub mostów i chorób tkanek miękkich, takich jak różnego rodzaju narośle bądź nowotwory. Jakie metody bywają zatem wykorzystywane podczas leczenia pod opieką chirurga stomatologa? I, co najważniejsze, do jakiego lekarza udać się, by zabiegi były bezbolesne i nie spotkały nas niemiłe niespodzianki?
Leczenie przeprowadzane przez chirurga stomatologa
Na pewno najczęściej przeprowadzanym w poradniach chirurgów stomatologów zabiegiem okazują się usunięcia zębów – także tych bardzo uszkodzonych, potrzebujących nacięcia dziąsła oraz dłutowania. W przypadku dużych ubytków lub pacjentów po wypadkach konieczne okazuje się czasem zrekonstruowanie kości – to też jest domeną chirurga stomatologa. Ten specjalista para się również terapią różnych schorzeń w miękkich tkankach jamy ustnej – między innymi nadmienionych wcześniej nowotworów czy owrzodzeń – oraz odtwarzaniem uszkodzonych tkanek.
Jak znaleźć chirurga stomatologa?
Jak nietrudno się domyślić, wybór złego chirurga stomatologa może okazać się źródłem sporych problemów. Dobrze więc powiedzieć parę zdań o tym, czym wyróżnia się właściwy chirurg stomatolog i jakimi czynnikami sugerować się przy szukaniu specjalisty. Najważniejsze będzie niewątpliwie to, aby wykorzystywał on tylko nowoczesne akcesoria i, co najważniejsze, leki przeciwbólowe. Sporą wagę ma również nastrój w poradni oraz stosunek dentysty do chorych – dużo powiedzą nam na ten temat opinie wcześniejszych klientów, które znajdziemy między innymi w internecie lub w gronie znajomych.