Dlaczego warto zdecydować się na laserową korekcję wzroku?

Po więcej szczegółów o korekcie laserowej wzroku Kraków skieruj się w to miejsce.

Możliwość uprawiania sportu bez szkieł korekcyjnych, komfort w codziennych sytuacjach oraz dostęp do różnorodnych zawodów – to tylko kilka z powodów, które nakłaniają wiele osób do wykonania laserowej korekty wzroku. Popularność tego zabiegu ostatnio ciągle wzrasta, na co wpływ ma na pewno niezmiernie niskie ryzyko potencjalnych powikłań oraz coraz bardziej doskonała technologia (i będąca jej rezultatem obniżka cen leczenia). Za przeprowadzeniem zabiegu laserowej korekty wzroku przemawiają także kwestie zdrowotne. Wiele badań dowodzi bowiem, że zaniedbane wady wzroku mogą doprowadzić do znacznie poważniejszych problemów, ponieważ stanowią czwartą (zaraz po jaskrze, zaćmie i zwyrodnieniu plamki) przyczynę ślepoty. Zgodnie ze statystykami z miopią zmaga się co trzeci mieszkaniec Europy.

Korekta laserowa wzroku – efektywność i niewielkie ryzyko powikłań

Laserowa korekcja wzroku korzysta z technologii kształtowania rogówki przy pomocy skoncentrowanej wiązki światła. W leczeniu miopii, poprzez spłaszczenie rogówki w jej środku można osiągnąć doskonałe efekty. Podnosząc jej środek oraz redukując jej obwód, można z kolei usunąć nadwzroczność. Aktualnie bardzo popularnym rodzajem lasera stosowanego podczas procedur laserowej korekcji jest laser femtosekundowy, emitujący krótkie impulsy światła podczerwonego. Umożliwia to wykonanie precyzyjnego kształtowania, a jednocześnie redukuje zagrożenie naruszenia zdrowych części rogówki. Za decyzją o wyborze tego sposobu leczenia wad wzroku przemawia wiele argumentów. Najważniejsze to z pewnością mała inwazyjność, efektywność, precyzja i małe ryzyko powikłań. Należy wspomnieć też o tym, iż zabieg może być wykonywany w znieczuleniu miejscowym.

Korekta laserowa wzroku – są też przeciwwskazania

Zanim zaplanujemy poddanie się zabiegowi, warto mieć świadomość tego, że w pewnych sytuacjach lekarz może odmówić jego wykonania. Wśród najpoważniejszych przeciwwskazań wyliczyć należy zwłaszcza karmienie piersią i ciążę, nieukończony 21 roku życia, schorzenia oczu jak przykładowo zaćma, choroby autoimmunologiczne, posiadanie rozrusznika serca czy infekcje wirusowe.

Lokalizacja:
Voigt Klinika Oka
ul. Bobrzyńskiego 14 - Blok C
30-348 Kraków

Mob.: +48 537 553 553
E-mail: [email protected]