Działanie aparatów do magnetoterapii

Magnetoterapie aparat. Uzyskaj więcej informacji.

Magnetoterapia to dział fizykoterapii koncentrujący się na oddziaływaniu pola magnetycznego o stosunkowo niskiej częstotliwości, która nie przekracza 100 megaherców oraz indukcji w granicach 0,1-10 megatesli. Magnetoterapii przypisuje się różne oddziaływanie, aczkolwiek wielu jej właściwości nie udało się dotąd potwierdzić w badaniach klinicznych. Bezdyskusyjną pewność co do skuteczności magnetoterapii mamy natomiast, jeśli chodzi o działanie przeciwbólowe i przyspieszenie odnowy tkanek przy zabiegach ortopedycznych, takich jak artroskopia czy wstawienie endoprotezy. Poza tym magnetoterapia zmniejsza również ilość wolnych rodników, pomaga w stanach zapalnych, poprawia krążenie i likwiduje obrzęki.

Jak działa sprzęt do magnetoterapii?

Urządzenia do magnetoterapii emitują pole magnetyczne o określonej częstotliwości i indukcji, które z kolei jest przekazywane za pomocą specjalnego przewodu do aplikatora dotykającego bezpośrednio leczonych części ciała pacjenta. Nowoczesne aparaty do magnetoterapii umożliwiają wykorzystanie dwóch aplikatorów jednocześnie, co pozwala wykonać więcej zabiegów i w znacznym stopniu usprawnia pracę placówek medycznych.

Urządzenia do magnetoterapii – zastosowanie

Aparat do magnetoterapii to istotny element ekwipunku klinik rehabilitacyjnych i fizykoterapeutycznych. Z uwagi na spore gabaryty i wagę sięgającą nawet kilku kilogramów, najczęściej jest to urządzenie stacjonarne, rzadko używane przez terapeutów świadczących usługi z dojazdem. Należy jednak podkreślić, iż w sprzedaży znajdziemy także modele przenośne, doskonale sprawdzające się w pracy z chorymi w miejscu ich zamieszkania. Aparaty te mają aplikatory w formie pasów lub dysków.

Lokalizacja:
BardoMed Sp. z o.o.
ul. Pod Fortem 2F/lok.6
31-302 Kraków

Tel.: +48 (12) 444-12-97
Mob.: +48 721-121-314
E-mail: [email protected]