Implantologia – dlaczego warto się zdecydować?

Niegdyś osoby, które z różnych przyczyn straciły uzębienie, zmuszone były do tego, by korzystać z sztucznych szczęk. Nie jest to oczywiście trafione rozwiązanie, gdyż protezy wymagają czasochłonnej pielęgnacji, a ich zakładanie nie będzie bardzo wygodne. Dlatego tak dużym zainteresowaniem wyróżniają się implanty, które okazują się znacznie bardziej komfortowe, ale też posiadają wiele innych atutów. Implantologia bowiem umożliwia osiągniecie trwałych efektów, zmniejszając do zera ryzyko wypadnięcia implantu. Warto zatem dowiedzieć się, jak wygląda zabieg wszczepienia implantów zębów, jakie rodzaje są stosowane przez stomatologów implantologów oraz jak wyszukać specjalistę, który wykona nam implanty zębów.

Implanty zębów – jak wygląda zabieg?

Współcześnie implantologia stosuje 2 typy implantów – najczęściej wykonywane o długości 10 mm oraz nieco krótsze, czyli 6 milimetrów. Implant wykonany ze specjalnego stopu tytanu jest umieszczany w dziąśle chorego, zaś układ immunologiczny pacjenta nie odczytuje go jako czynnika chorobotwórczego. Nanotechnologia natomiast umożliwia znaczne skrócenie okresu gojenia – chory nie odczuwa jakichkolwiek bólów nawet po 90 dniach. Do tej pory powinien stosować chłodne okłady, zaś bezpośrednio po operacji – wystrzegać się bardzo ciepłych potraw, tytoniu i alkoholu. Ważne jest też stosowanie specjalnych preparatów, które likwidują obrzęk i ból.

Skuteczna i bezbolesna implantologia

Implantologia wywiera spory wpływ na komfort codziennego funkcjonowania pacjentów – z tego powodu bardzo ważne jest to, żeby wybrać odpowiedniego specjalistę. Jak jednak ustrzec się przykrych pomyłek oraz problemów zdrowotnych? Dobrze zrobimy zlecając wykonanie implantów zębów dentyście ze sporym stażem i pozytywnymi recenzjami od poprzednich pacjentów. Jak je wyszukać? Przede wszystkim w sieci. Po wpisaniu w wyszukiwarkę nazwiska lekarza z pewnością znajdziemy istotne wskazówki.