Kurs – pierwsza pomoc

W naszym kraju każdego roku umiera parę tysięcy osób wyłącznie z tego powodu, że obserwatorzy zdarzenia nie potrafią udzielić pierwszej pomocy zanim przybędzie pogotowie ratunkowe. Odpowiedzią na te zatrważające dane są coraz częściej pojawiające się oferty szkoleń z pierwszej pomocy, które pomogą nam posiąść wiedzę i umiejętności niezbędne do dobrego reagowania w sytuacjach zagrożenia życia.

Jak odbyć kurs pierwszej pomocy?

Niektóre kursy pierwszej pomocy odbywa się za pomocą e-learningu. Zajęcia przez Internet pozwolą zaoszczędzić czas i pieniądze, jednakże nauka ma charakter bardziej teoretyczny. Szkolenia bezpośrednie wykorzystują specjalistyczny sprzęt do przeprowadzania symulacji z pierwszej pomocy – są praktyczne.

Kursy pierwszej pomocy – z jakich części się składają?

Zagadnienia, jakie mogą pojawić się w czasie szkolenia, zależą od wspólnych ustaleń organizatorów z uczestnikami szkoleń. Na pewno, muszą się w nim znaleźć następujące elementy: zabezpieczenie miejsca wypadku, a także ewakuacja z zagrożonego miejsca. W części praktycznej powinniśmy dowiedzieć się, jak udrożnić drogi oddechowe, opatrywać rany oraz jakie działania powziąć, w przypadku omdleń czy zatruć detergentami.