Leczenie kanałowe – jak dziś przebiega?

Leczenie kanałowe dla większości czytelników nie jest przyjemnym zagadnieniem. Dziś natomiast, wykorzystując odpowiednie narzędzia i – przede wszystkim – efektywne środki przeciwbólowe, stomatolodzy mogą zagwarantować nam, iż leczenie będzie całkowicie bezbolesne. Leczenie kanałowe jest niezbędne za każdym razem, jeśli pojawi się zapalenie miazgi zęba czy tkanek okołowierzchołkowych. Polega na wykorzystaniu supercienkich sprzętów, dzięki czemu dentysta może dostać się do najgłębiej zlokalizowanych warstw zęba. Warto przy tym pamiętać, że w leczeniu kanałowym używa się także innych, często naprawdę złożonych technologicznie sprzętów. Których?

Leczenie kanałowe – akcesoria

Oprócz narzędzi manualnych, w dzisiejszym leczeniu kanałowym bardzo ważne są mikroskopy operacyjne, bo obraz z wnętrza zęba przesyłają do ekranu w zasięgu wzroku stomatologa, minimalizując niemal całkowicie ryzyko wszelkiego typu błędów. W leczeniu kanałowym istotne jest także sprawdzenie głębokości kanałów. Osiągnięcie sporej precyzji umożliwiają specjalne urządzenia cyfrowe – endometry. Oprócz tego lekarze stosują też odpowiednie narzędzia, które umożliwiają maszynowe opracowanie kanałów, a dzięki temu – znaczne skrócenie wizyty oraz polepszenie komfortu pacjenta.

Bezpłatne leczenie kanałowe

Decydując się na leczenie kanałowe warto pamiętać, że nie we wszystkich sytuacjach będzie ono refundowane przez NFZ. Bezpłatne leczenie kanałowe zębów z maksymalnie trzema kanałami gwarantowane jest osobom niepełnoletnim. Inni nie muszą wnosić opłaty za leczenie kanałowe zębów z przodu – siekaczy i kłów. Leczenie kanałowe zębów tylnych jest zaś pełnopłatne. Jeżeli będzie ono potrzebne, powinniśmy wybrać się do lekarza posługującego się nowoczesnymi akcesoriami oraz zawczasu sprawdzić, co o jego usługach dotychczasowi pacjenci mówią w internecie.