Leczenie stożka rogówki – popraw jakość swojego widzenia

Zajrzyj na https://voigtklinikaoka.pl/uslugi/stozek-rogowki/, aby otrzymać informacje dotyczące korekcji stożka rogówki.

Keratoconus, inaczej stożek rogówki, to choroba, która niezmiernie ogranicza normalne funkcjonowanie – obniża jakość widzenia, a jednocześnie może wywoływać kolejne schorzenia oczu. We współczesnych klinikach okulistycznych lekarze dysponują wiedzą pozwalającą sprostać tym problemom. Jak zatem wygląda przebieg leczenia stożka rogówki?

Stożek rogówki nierzadko towarzyszy innym chorobom oczu

Rogówka to transparentny element oka, który mocno ogniskuje promienie świetlne. Znajduje się przed tęczówką i jest słabo ukrwiona, jednakże posiada mnóstwo receptorów bólu. Mniej więcej w drugim i trzecim dziesięcioleciu życia może ulec odkształceniu polegającemu na ścieńczeniu oraz uwypukleniu w środkowej części. Dzieje się tak w następstwie osłabienia tkanki, która prawdopodobnie robi się podatna na działanie rodników. Stożek rogówki wywołuje niezborność oraz krótkowzroczność, przez co pacjent widzi znacznie gorzej i staje się nadwrażliwy na promienie świetlne. Chorzy skarżą się również na pieczenie oczu, czasem zdarza się też podwójne widzenie. Choroba ta często współistnieje z innymi wadami oczu, między innymi zapaleniem spojówek. Szczęśliwie obecnie możliwe jest efektywne leczenie stożka rogówki. We wczesnej fazie dolegliwość jest niwelowana przy pomocy soczewek kontaktowych bądź szkieł korekcyjnych, z czasem jednakże nieodzowne jest zgłoszenie się na zabieg w klinice okulistycznej.

Korekta stożka rogówki – rozmaite metody

Korektę stożka rogówki prowadzi się za pomocą różnorodnych zabiegów medycznych. Obecnie najbardziej skuteczną metodą na podniesienie ostrości widzenia jest wszczepienie pierścieni śródrogówkowych oraz cross linking. Współczesne kliniki okulistyczne podejmują się też korekty stożka rogówki poprzez modelowanie, czyli metodę Topoguided. Znakomite efekty zapewniają procedury korzystające z technologii mapowania rogówki, dzięki czemu można uzyskać regularną powierzchnię tkanki, a to w rezultacie pozwala na korygowanie miopii czy też niezborności za pomocą soczewek kontaktowych. Chorzy mogą także po po odpowiednim czasie udać się na zabieg z użyciem lasera, który całkowicie usuwa wadę wzroku.

Lokalizacja:
Voigt Klinika Oka
ul. Bobrzyńskiego 14 - Blok C
30-348 Kraków

Mob.: +48 537 553 553
E-mail: [email protected]