Przenośne i stacjonarne aparaty do ultradźwięków

Szukasz aparatu ultradźwiękowego? Skieruj się na tę stronę.

Ultradźwięki o częstotliwości od 1 do 3 megaherców są coraz częściej wykorzystywane przez fizjoterapeutów. Rzecz jasna, nie dzieje się tak bez przyczyny, gdyż właściwie aplikowane ultradźwięki mają pozytywny wpływ na zdrowie pacjentów. Stosuje się je do masażu tkanki mięśniowej, a generowane za ich pomocą ciepło działa kojąco na zakończenia nerwowe. Z tego powodu masaż ultradźwiękami może być stosowany do łagodzenia bólu, usprawnienia przepływu limfy oraz redukowania napięcia mięśniowego. Powyższe działanie możliwe jest jednak wyłącznie z wykorzystaniem dobrego aparatu ultradźwiękowego.

Aparat do ultradźwięków – charakterystyka

Jak już nadmieniliśmy, aparaty do ultradźwięków wytwarzają dźwięki o stosownej, niskiej częstotliwości. Metoda ta, wykorzystywana od blisko 100 lat, bazuje na 2 rodzajach efektów: termicznych i atermicznych. Te pierwsze polegają przede wszystkim na nagrzaniu tkanek najbogatszych w kolagen – stawów, wiązadeł, ścięgien oraz blizn i znajdują zastosowanie w przygotowaniu organizmu do sporego wysiłku bądź przy leczeniu różnego rodzaju stanów zapalnych. Tymczasem efekty atermiczne mają zbawienne oddziaływanie na przepływ płynów ustrojowych – przede wszystkim limfy.

Aparat do ultradźwięków – przenośny lub stacjonarny?

Funkcjonują 2 warianty aparatów do ultradźwięków – przenośne i stacjonarne. Mobilny aparat terapii ultradźwiękowej będzie opcją świetną kierowaną do fizjoterapeutów dojeżdżających do pacjentów czy też podejmujących ich w wielu gabinetach. Jeśli jednak fizjoterapeuta prowadzi jeden gabinet, gdzie podejmuje sporą ilość pacjentów – głównie w ramach kontraktu z NFZ – najlepszym zakupem będzie wydajniejszy i bardziej funkcjonalny stacjonarny aparat do ultradźwięków.

Lokalizacja:
BardoMed Sp. z o.o.
ul. Pod Fortem 2F/lok.6
31-302 Kraków

Tel.: +48 (12) 444-12-97
Mob.: +48 721-121-314
E-mail: [email protected]