Terapia laserem wysokoenergetycznym – stymulacja mięśni i blokada bólu

Tu uzyskasz więcej informacji o laser wysokoenergetyczny cena.

Terapia laserem wysokoenergetycznym to technika wykorzystująca silnie zogniskowaną wiązkę światła podczerwonego. Po przystawieniu do skóry pacjenta specjalnej sondy połączonej z aparatem, przenika ona wgłąb tkanek, gdzie oddziałuje na wiele sposobów. Po pierwsze stymuluje tkankę mięśniową, po drugie zaś pobudza zakończenia nerwowe i blokuje receptory bólowe. To skutkuje redukcją odczuwania bólu, a także usprawnia krążenie, czego konsekwencją jest lepsze ukrwienie tkanek. Nic więc dziwnego, że ta technika leczenia jest coraz szerzej stosowana.

Laser wysokoenergetyczny – gdzie go wykorzystujemy?

Laser wysokoenergetyczny można wykorzystać do leczenia prawie każdej części ciała. Niejednokrotnie jest wykorzystywany przez personel opiekujący się sportowcami – bardzo dobrze sprawdza się jako środek redukujący uczucie bólu po treningach i leczący następstwa kontuzji takich jak: achillodynia, naderwania wiązadeł czy skręcenia stawów. Poza medycyną sportową, lasery wysokoenergetyczne są też używane m.in. w leczeniu lumbago, ostrogi piętowej, zapalenia stawów oraz różnego rodzaju neuralgiach. Laser wysokoenergetyczny może być także pomocny w medycynie estetycznej i w gabinetach dermatologicznych lub kosmetycznych.

Lasery wysokoenergetyczne – sondy punktowe i skanerowe

Lasery wysokoenergetyczne są emitowane przez specjalistyczne aparaty. Do tych urządzeń dołącza się przewodowe sondy, które następnie przykłada się do zmienionych chorobowo miejsc na ciele pacjenta. Same sondy mają różnorodną budowę i, w rezultacie tego, odmienny sposób emisji lasera. Rozróżnia się m.in. sondy prysznicowe, punktowe oraz skanerowe, które wysyłają światło ze spektrum czerwonego lub podczerwone.

Lokalizacja:
BardoMed Sp. z o.o.
ul. Pod Fortem 2F/lok.6
31-302 Kraków

Tel.: +48 (12) 444-12-97
Mob.: +48 721-121-314
E-mail: [email protected]