W jakich sytuacjach pomoże terapia małżeńska?

Terapia małżeńska UK - odszukaj specjalistę, który Ci pomoże.

Każda para może wpaść w przeróżne kryzysy. Na szczęście aktualnie można sobie z nimi radzić naprawdę skutecznie. Idealnym wyjściem jest terapia małżeńska prowadzona przez psychoterapeutę mającego niezbędne kwalifikacje i doświadczenie.

Terapia małżeńska – w jakich trudnościach okaże się pomocna?

Do terapeuty przychodzą pary borykające się z bardzo różnymi trudnościami. Terapeuta pomaga pokonać trudności powiązane ze zdradą jednego z partnerów, jak również udzieli pomocy w przypadku nałogów, chociaż tutaj nierzadko konieczne będzie również specjalistyczne leczenie osoby. Psycholog okaże się być wsparciem w okresie problemów zdrowotnych małżonków lub członków ich rodzin. Jest pomocny w momencie, gdy pomiędzy małżonkami dochodzi do konfliktów, których nie potrafią rozwiązać sami. Udział w terapii małżeńskiej pomoże też pokonać trudności i usprawnić partnerstwo. Lepsza staje się zdolność porozumiewania się między małżonkami – dzięku czemu ich małżeństwo ewoluuje, a nie tkwi w miejscu. Terapeuta uświadamia małżonkom jakie mają potrzeby i oczekiwania. Uczy on, że małżeństwo to nie wyłącznie czerpanie korzyści, ale również oferowanie czegoś od siebie. Pomoc psychoterapeuty sprawia, że możliwe staje się określenie przyczyn leżących u podstaw małżeńskich trudności. Pary, które mają za sobą terapię małżeńską posiadają umiejętności potrzebne do tego, aby doskonale radzić sobie z trudnościami w przyszłości.

Terapia małżeńska – co wtedy, kiedy mieszka się na Wyspach Brytyjskich?

Emigracja z Polski, która trafiła na Wyspy sprawiła, że na chwilę obecną bez trudu można spotkać polskiego psychologa także na brytyjskiej ziemi. Mówienie po polsku ułatwia pracę nad problemem oraz zwiększa komfort pary, która zdecydowała się na pomoc specjalisty. Też na emigracji warto powalczyć o własne małżeństwo, które nierzadko właśnie po wyjechaniu z kraju zaczyna walczyć z rozmaitymi kłopotami. Należy pamiętać, że terapia to nie wstyd, a na skutek niej partnerstwo jest w stanie wkroczyć na zupełnie nowe tory. Rozstanie to zawsze ostateczność.

Lokalizacja:
Prywatny Gabinet Psychoterapii Systemowej
101 Lockhurst Lane (budynek Citybase)
CV6 5SF Coventry

Mob.: 074 694 36 339