Fotele gamingowe – skąd wynika ich cena?

Przeglądając katalogi sklepów z meblami często natykamy się w ich ofercie na sekcje skupiające fotele komputerowe dla graczy. Gros klientów najczęściej nie pojmuje różnic pomiędzy takimi fotelami a fotelami biurkowymi, jednak zapaleni gamerzy wiedzą, że odpowiednie krzesło gamingowe jest nieodzowne, gdyż znacznie podnosi komfort gry.

Na co więc zwrócić uwagę szukając fotela dla gracza?

Przez minione 3 dziesięciolecia gry komputerowe zyskały niesamowitą popularność i błyskawicznie wyprowadziły się z salonów gier do naszych mieszkań. Powstał także e-sport i coraz większy odsetek osób nie tylko po prostu włącza gry dla rozrywki, a wręcz spędza przed komputerem kilkadziesiąt godzin tygodniowo przygotowując się do nadchodzących turniejów. Dlatego konieczne im są perfekcyjnie zaprojektowane krzesła gamingowe, których nadrzędnym zadaniem jest danie graczom stabilnego podparcia przy równoczesnym zachowaniu maksymalnego komfortu podczas kilkugodzinnych sesji. Na co wobec tego zwrócić uwagę wybierając fotel gamingowy? Przede wszystkim sprawdź, w jakim zakresie pozwala on na ustawienie modułów mających wpływ na jego funkcjonalność, m.in. na wysokość podłokietników, zagłówka i siedziska, rozstawienie poduszek na odcinku piersiowym i lędźwiowym oraz kąt maksymalnego i minimalnego odchylenia oparcia. Ważne są także surowce z jakich wyprodukowane zostało takie krzesło – musi być wytrzymałe nawet na spore obciążenia, stabilne, a na powierzchniach stykających się ze skórą gracza (np. na zagłówkach) musi być pokryte materiałem, który nie wywoła podrażnienia czy zadrapania skóry.

Krzesła dla graczy – skąd biorą się różnice cen?

Cena krzesła dla gracza jest wysoka – koszt zakupu najtańszych produktów tego rodzaju oscyluje na poziomie 350 zł, z kolei w przypadku modeli wysokiej jakości często znacznie przekracza granicę 1000 zł. Skąd wynika taki wachlarz cen? Tanie modele krzesła dla graczy zwykle dają nieznaczną możliwość regulacji i są wyprodukowane z surowców niższej jakości, jednak bez trudu zaspokoją wymagania osób, które przesiadują przed komputerem po kilkanaście godzin tygodniowo. Modele zaprojektowane dla zawodowych graczy mogą udźwignąć duże obciążenia (nawet do 120 kilogramów!), są często powleczone bardzo mocną prawdziwą skórą dają szerszy zakres regulacji poszczególnych podzespołów, a także posiadają takie udogodnienia, jak zaczepy na słuchawki, schowki na drobiazgi bądź podnóżki.