Panele podłogowe – kilka porad dotyczących montażu

Więcej o panelach podłogowych

Panele podłogowe wizualnie prawie nie różnią się od posadzki drewnianej, a kupisz je znacznie taniej. Atrakcyjne ceny to nie jedyna zaleta paneli podłogowych – ich ułożenie jest bowiem banalnie łatwe i wszyscy poradzimy sobie z tym zadaniem bez korzystania z usług profesjonalistów. Jak zatem układać panele podłogowe?

Jaki grunt pod panele podłogowe?

Panele podłogowe nie znoszą wilgoci – maksymalna zawartość wody w wylewce to 3%. Warto pamiętać także o oddzieleniu paneli od podłogi – doskonale nada się do tego folia PE o gramaturze minimum jednej piątej milimetra oraz wełna mineralna. Po powrocie ze sklepu nie odpakowuj paneli – trzeba poczekać dwa dni – dzięki temu dobrze wyschną. Panele i narzędzia gotowe?

Montaż paneli podłogowych

Zabierając się za montaż paneli, nie zapominaj o jednym – najlepiej robić to zaczynając od kąta pokoju. Zanim je zamontujesz, upewnij się, czy nie mają wad fabrycznych, gdyż później sprzedawca może nie przyjąć reklamacji. Zatroszcz się też o temperaturę podłogi – absolutnie minimum to piętnaście stopni Celsjusza. Staraj się montować je prostopadle do źródła światła, a w niezbyt szerokich pokojach – zgodnie z orientacją ścian. Połączysz je za pomocą specjalnych klipsów – to wytrzymałe i nadzwyczaj proste rozwiązanie.

Pamiętaj o odstępach przy ścianach

Wykonane z drewna lub surowców pochodnych, panele podłogowe są wrażliwe na skoki ciepła w domu. Musisz zatem zapewnić im dylatacje o rozmiarze minimum dziesięciu milimetrów – będą mniej zauważalne, jeśli zamontujesz też listwy podłogowe.

Lokalizacja:
Baltic Wood
ul. Fabryczna 6a
38-200 Jasło

Tel.: +48 13 491 65 00
E-mail: [email protected]