Gotowanie dla najmłodszych – warsztaty kulinarne dla dzieci

Na warsztatqulinarny.pl znajdziesz aktualną ofertę kursu gotowania dla dzieci.

Dzieci lubią uczestniczyć w gotowaniu – ozdabiać ciastka bądź wybierać i podawać składniki. Chcesz wykorzystać fascynację swojego malucha? Sprawdź warsztaty kulinarne dla dzieci. Z tego wpisu dowiesz się, czego dotyczą takie lekcje.

Atuty kursu gotowania dla dzieci

Warsztaty kulinarne dla dzieci mogą uczestniczyć maluchy w wieku od sześciu do dziesięciu lat. Podczas warsztatów dzieci uczą się samodzielności i kształtują swoją kreatywność i co najistotniejsze – zdobywają przydatne umiejętności. A zarazem wspaniale się bawią. Ćwiczenie smacznych przepisów, wybieranie i mieszanie składników oraz łączenie ulubionych smaków – to wszystko powoduje, że dzieci z zapałem gotują i stają się bardziej świadome w kuchni. Dzieci poznają też reguły, jakie należy stosować w kuchni, co niewątpliwie wpływa na ich bezpieczeństwo podczas gotowania. W warsztatach mogą też brać udział rodzice, dlatego jest to wspaniała sposobność do spędzenia czasu wspólnie z dzieckiem. Rodzice mogą przyglądać się kulinarnym wysiłkom swoich dzieci, a później posmakować tego, co ugotowały.

Jak przebiegają warsztaty kulinarne dla dzieci?

Spotkania odbywają się w Krakowie i prowadzone są przez trzy godziny. Podczas kursu dzieci przygotowują deser oraz danie główne. Młodzi uczniowie kuchennego rzemiosła mogą wybrać przysmaki włoskiej kuchni – podjąć się pieczenia aromatycznej, ozdobionej świeżymi dodatkami tradycyjnej pizzy, albo ugotować wyborny makaron na słono bądź słodko. W trakcie warsztatów dzieci przygotowują też smaczny deser – mus z polewą oraz mascarpone. Nauka poprzez zabawę to wspaniała metoda na wykorzystanie wolnego czasu, a własnoręczne przygotowywanie ukochanych potraw daje pociechom mnóstwo satysfakcji. Nawet najbardziej nieposłuszny maluch będzie z zaangażowaniem oddawał się dekorowaniu tortu bądź przyrządzaniu znakomitej pizzy. Warsztaty kulinarne dla dzieci są prowadzone przez profesjonalnego szefa kuchni, który ma wieloletnią praktykę oraz wspaniały kontakt z maluchami.

Lokalizacja:
Warsztat Qulinarny
ul. Okulickiego 51 lokal 282
31-637 Kraków

Mob.: +48 662 311 637, +48 507 771 680
E-mail: [email protected]